REZERVACE VSTUPENEK DO SKAL JE NUTNÁ! Doporučujeme online nákup vstupenek i parkovného. ... více

Informace pro školní zájezdy

Plánujete školní zájezd do Adršpasských skal? Přečtěte si důležité informace a neváhejte nás kontaktovat.

Informace pro školní zájezdy

Vstupenky pro školní skupiny je nutné rezervovat předem přes TENTO FORMULÁŘ. Po vyplnění vyčkejte na email o potvrzení rezervace, kde obdržíte i číslo rezervace.

Rezervaci doporučujeme provést minimálně 30 dní předem, zejména v době letních prázdnin. Máme omezenou kapacitu, může se tedy stát, že v požadovaný čas již nebudeme mít vstupenky k dispozici.

Přesný čas vstupu všech skupin nad 10 osob určí pracovníci informačního centra.

Cena vstupenky

Z celkové ceny Vám odečteme 15 %. Ceny jsou vypočítány z tarifů uvedených pro pokladnu. Vstupenky zaplatíte v den příjezdu v informačním centru u vstupu do skal. Platit je možné kartou nebo v hotovosti (CZK). Také je možné využít směnárnu (PLN, EUR).

Parkovné

V TOP SEZÓNĚ není možné platit kartou parkovné za autobus. Tato částka je pro bezkontaktní platbu nemožná. Žádáme Vás o platbu v hotovosti. )

V případě, že nemáte hotovost, můžete využít bankomat Moneta Money Bank, který je vzdálený 50 m od parkoviště. Pokud máte pouze cizí měnu ( EUR, PLN), můžete si ji vyměnit v infocentru, kde se nachází směnárna.

Plavba pramicí po Skalním jezírku

 • Vstupenky na plavbu pramicí po Skalním jezírku je možné koupit pouze na místě a není možná rezervace předem
 • Ceník plavby najdete ZDE
 • Vstupenku je možné platit pouze v českých korunách v hotovosti
 • Lodičky plují pouze v letní sezóně
 • Plavba trvá cca 20 minut

Máte zájem o prohlídku skal s průvodcem?

 • nabízíme průvodcovské služby v českém, anglickém, německém a polském jazyce (pouze v letní sezóně od 1.4. do 31.10.)
 • průvodce je nutné si rezervovat předem přes vyplněný formulář pro rezervaci skupin
 • komentovaná prohlídka trvá přibližně hodinu. Začíná se u vstupní brány do skal a pokračuje se po zelené trase až k Malému vodopádu (1,3 km)
 • cena za poskytnutí služby je 200 Kč

Máte zájem o prohlídku skal s geoprůvodcem?

 • pro školní skupiny minimálně 10 návštěvníků nabízíme komentovanou geologicky zaměřenou prohlídku s geoprůvodcem v českém jazyce
 • k on-line zakoupené vstupence je nutné si rezervovat geoprůvodce nejméně 15 dní předem na emailu: geopark@broumovsko.cz
 • komentovaná prohlídka trvá přibližně 2 hodiny. Začíná se u vstupní brány do skal a pokračuje se po zelené trase až k Velkému vodopádu a dále ke Skalní kapli (2,2 km). Zbývající část prohlídkového okruhu mají návštěvníci možnost si prohlédnout již samostatně.
 • cena za poskytnutí služby je 80,- Kč / osobu

Kde zaparkovat?

Velké parkoviště se nachází 200 metrů od vstupu do skal viz. doprava  a za autobus zaplatíte viz. ceník.

Cesta vlakem nebo autobusem

Zastávky se nachází v těsné blízkosti vstupní brány do skalního města. Vlak jezdí pravidelně z Trutnova a z Teplic nad Metují.

Upozornění pro zájezdové autobusy

Autobusy a vozidla nad 3,5 tuny, jedoucí do Adršpachu ze směru od Trutnova, musí jet po trase přes Chvaleč, Radvanice a Jívku.

Toalety

Toalety se nachází u samotné vstupní brány do skalního města a dále vedle stánků s rychlým občerstvením naproti hlavnímu parkovišti. POZOR na samotném prohlídkovém okruhu toalety nenajdete. Pokud jste v situaci…, prosíme nezatěžujte přírodu a ukliďte po sobě vše, co tam nepatří. Odpadkové koše jsou rozmístěné po celém okruhu.

Kde se najíst?

Kousek od východu ze skal jsou stánky s rychlým občerstvením. Pokud preferujete restaurace, jejich seznam najdete na našem webu v sekci služby - stravování. V restauracích je ale s takto vysokým počtem jedlíků nutná rezervace. Pokud jste si vzali vlastní svačinu, hned za velkým parkovištěm se nachází odpočívadlo s ohništěm. V zimní sezoně si vždy ověřujte provozní dobu restaurací - většina restaurací je otevřená pouze o víkendech.

Co na sebe a s sebou?

Okruh měří 3,5 kilometru a měli byste si na něj vyhradit přibližně 3 hodiny. Doporučujeme si obléct pohodlné sportovní oblečení. Při chladnějším počasí je vhodné vrstvit teplé oblečení. Důležitou součástí jsou kvalitní a pohodlné boty. S sebou do batůžku si vezměte dostatek vody, malou svačinu, případně pláštěnku a sáček na odpadky. Na prohlídkové trase jsou rozmístěné odpadkové koše a budeme moc rádi, pokud všechny odpadky skončí v nich.

Co dalšího můžete navštívit?

Kromě skalního okruhu můžete navštívit zámek Adršpach, na který vede pohádková stezka. Zámek Vás vrátí do dob barona Nádherného, do bývalé přádelní školy, ale poznáte i počátky českého pískovcového lezení. Na zámku si také můžete zahrát únikovou hru, která Vás vtáhne do pohádky natočené v srdci Adršpašských skal - Třetí princ. Pokud chcete jít dál po stopách přírody a něco se dozvědět o místní vegetaci, hned za parkovištěm je Křížový vrch a pod ním vede trasa s naučnou stezkou. Začátek naučné stezky najdete vedle hlavního parkoviště.

Povídání se strážcem přírody

Hned na začátku si můžete popovídat s naším strážcem přírody. Vysvětlí, proč se v národní přírodní rezervaci něco smí a nesmí.  Děti se dozví, že místo skal tu šumělo moře a na otázku kdo vytvořil skalní věže a kaňony, budou hledat odpověď společně.

Infocentrum

Po procházce skalami nezapomeňte na zastavení v našem informačním centru. Můžete zde koupit upomínkové drobnosti, lokální produkty či napsat a odeslat pohled.


Průvodci, kteří jsou držitelé Českého národního průkazu průvodce cestovního ruchu 1. a 2. stupně, mají nárok na vstupné zdarma v případě, že doprovází skupinu nad 20 osob.

Informace pro školní zájezdy

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat na +420 731 151 656. Rádi Vám poradíme.

Ke stažení