Informace pro školní zájezdy

Plánujete školní zájezd do Adršpasských skal? Přečtěte si důležité informace a neváhejte nás kontaktovat.

Informace pro školní zájezdy

Vstupenky pro školní skupiny je nutné rezervovat na čísle +420 731 151 656. Budeme od Vás potřebovat termín příjezdu, počet studentů, jméno a adresu školy (IČ) a kontakt na vedoucího skupiny. Je i možné si zarezervovat našeho průvodce. Zdarma mají vstup dětské domovy a speciální školy.

Cena vstupenky

Platí 20 % sleva ze skupinové vstupenky. Cena vstupenky dle aktuálního ceníku.

Kde zaparkovat?
Velké parkoviště se nachází 200 metrů od vstupu do skal viz. doprava a za autobus zaplatíte viz. ceník

Cesta vlakem nebo autobusem

Zastávky se nachází v těsné blízkosti vstupní brány do skalního města. Vlak jezdí pravidelně z Trutnova a z Teplic nad Metují.

Toalety

Toalety se nachází u samotné vstupní brány do skalního města a dále vedle stánků s rychlým občerstvením naproti hlavnímu parkovišti. POZOR na samotném prohlídkovém okruhu toalety nenajdete. Pokud jste v situaci…, prosíme nezatěžujte přírodu a ukliďte po sobě vše, co tam nepatří. Odpadkové koše jsou rozmístěné po celém okruhu.

Kde se najíst?
Kousek od východu ze skal jsou stánky s rychlým občerstvením. Pokud preferujete restaurace, jejich seznam najdete na našem webu v sekci služby - stravování. V restauracích je ale s takto vysokým počtem jedlíků nutná rezervace. Pokud jste si vzali vlastní svačinu, hned za velkým parkovištěm se nachází odpočívadlo s ohništěm. 

Co na sebe a s sebou?
Doporučujeme si obléct pohodlné sportovní oblečení. Při chladnějším počasí je vhodné vrstvit teplé oblečení. Důležitou součástí jsou kvalitní a pohodlné boty. S sebou do batůžku si vezměte dostatek vody, malou svačinu, případně pláštěnku a sáček na odpadky 😊. Na prohlídkové trase jsou rozmístěné odpadkové koše a budeme moc rádi, pokud všechny odpadky skončí v nich.

Co dalšího můžete navštívit?
Kromě skalního okruhu můžete navštívit zámek Adršpach, na který vede pohádková stezka. Zámek Vás vrátí do dob barona Nádherného, do bývalé přádelní školy, ale poznáte i počátky českého pískovcového lezení. Na zámku si také můžete zahrát únikovou hru, která Vás vtáhne do pohádky natočené v srdci Adršpašských skal - Třetí princ.

Pokud chcete jít dál po stopách přírody a něco se dozvědět o místní vegetaci, hned za parkovištěm je Křížový vrch a pod ním vede trasa s naučnou stezkou. Začátek naučné stezky najdete vedle hlavního parkoviště.

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat na +420 731 151 656. Rádi Vám poradíme.

MAPA S POPISKEM (dále ke stažení) + Okruh měří 3,5 kilometru a měli byste si na něj vyhradit cca 2,5 hodiny.

Povídání se strážcem přírody

Hned na začátku si můžete popovídat s naším strážcem přírody. Vysvětlí, proč se v národní přírodní rezervaci něco smí a nesmí.  Děti se dozví, že místo skal tu šumělo moře a na otázku kdo vytvořil skalní věže a kaňony, budou hledat odpověď společně.

Infocentrum

Po procházce skalami nezapomeňte na zastavení v našem informačním centru. Můžete zde koupit upomínkové drobnosti, lokální produkty či napsat a odeslat pohled.

Informace pro školní zájezdy

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat na +420 731 151 656. Rádi Vám poradíme.

Ke stažení