Informace pro školní zájezdy

Plánujete školní zájezd do Adršpasských skal? Přečtěte si důležité informace a neváhejte nás kontaktovat.

Informace pro školní zájezdy

Vstupenky pro školní skupiny je nutné rezervovat předem přes TENTO FORMULÁŘ. Po vyplnění vyčkejte na email o potvrzení rezervace, kde obdržíte i číslo rezervace.

Tři dny před plánovanou návštěvou obdržíte e-mail, v němž je nezbytné potvrdit rezervaci. Bez potvrzení může být vaše rezervace zrušena.

Rezervaci doporučujeme provést minimálně 30 dní předem, zejména v době letních prázdnin. Máme omezenou kapacitu, může se tedy stát, že v požadovaný čas již nebudeme mít vstupenky k dispozici.

Přesný čas vstupu všech skupin nad 10 osob určí pracovníci informačního centra.

Cena vstupenky

 • Z celkové ceny vám odečteme 30 % z ceny uvedené pro pokladnu (tedy na místě). Pro skupinu je poskytován jeden bezplatný vstup.
 • Vstup zdarma platí pro mateřské školy a dětské domovy. Ceny platí pouze v průběhu školního roku a je třeba mít vytvořenou rezervaci pro skupiny.
 • Vstupenky zaplatíte v den příjezdu v informačním centru u vstupu do skal. Platit je možné kartou nebo v hotovosti (CZK).
 • Skupiny dětí ZTP ve věku 3-15 let a skupiny ZTP / P mají vstup zdarma. I v tomto případě je ale třeba mít vytvořenou rezervaci pro skupinu.
 • Průvodci, kteří jsou držitelé Českého národního průkazu průvodce cestovního ruchu 1. a 2. stupně, mají nárok na vstupné zdarma.

Parkovné

 • Velké parkoviště se nachází 200 metrů od vstupu do skal. Mapu a ceník parkovného najdete v sekci doprava.
 • V TOP SEZÓNĚ není možné platit kartou parkovné za autobus. Tato částka je pro bezkontaktní platbu nemožná. Žádáme Vás o platbu v hotovosti.
 • V případě, že nemáte hotovost, můžete využít bankomat České spořitelny nacházející se v informačním centru nebo bankomat Moneta Money Bank, který je vzdálený 50 m od parkoviště.
 • Autobusy a vozidla nad 3,5 tuny, jedoucí do Adršpachu ze směru od Trutnova, musí jet po trase přes Chvaleč, Radvanice a Jívku.

Plavba pramicí po Skalním jezírku

 • Vstupenky na plavbu pramicí po Skalním jezírku je možné koupit pouze na místě a není možná rezervace předem
 • Ceník plavby najdete ZDE
 • Vstupenku je možné platit pouze v českých korunách v hotovosti
 • Lodičky plují pouze v letní sezóně
 • Plavba trvá cca 20 minut

Prohlídka skal s průvodcem

 • nabízíme průvodcovské služby v českém, anglickém a německém (pouze v letní sezóně od 1.4. do 31.10.)
 • průvodce je nutné si rezervovat předem přes vyplněný formulář pro rezervaci skupin
 • komentovaná prohlídka trvá přibližně hodinu. Začíná se u vstupní brány do skal a pokračuje se po zelené trase až k Malému vodopádu (1,3 km)
 • cena za poskytnutí služby je 200 Kč
 • Při rezervaci skupiny s naším průvodcem je nutné dodržet přesný čas rezervace. Při příjezdu 15 minut a déle po rezervovaném čase nelze garantovat dostupnost průvodce.

Prohlídka skal s geoprůvodcem

 • pro školní skupiny minimálně 10 návštěvníků nabízíme komentovanou geologicky zaměřenou prohlídku s geoprůvodcem v českém jazyce
 • geoprůvodce je nutné si zarezervovat nejméně 10 dní předem na emailu: geopark@broumovsko.cz
 • komentovaná prohlídka trvá přibližně 2 hodiny. Začíná se u vstupní brány do skal a pokračuje se po zelené trase až k Velkému vodopádu a dále ke Skalní kapli (2,2 km). Zbývající část prohlídkového okruhu mají návštěvníci možnost si prohlédnout již samostatně.

Cesta vlakem nebo autobusem

Zastávky se nachází v těsné blízkosti vstupní brány do skalního města. Vlak jezdí pravidelně z Trutnova a z Teplic nad Metují.

Toalety

Toalety se nachází u samotné vstupní brány do skalního města a dále vedle stánků s rychlým občerstvením naproti hlavnímu parkovišti. POZOR na samotném prohlídkovém okruhu toalety nenajdete. Pokud jste v situaci…, prosíme nezatěžujte přírodu a ukliďte po sobě vše, co tam nepatří. Odpadkové koše jsou rozmístěné po celém okruhu.

Kde se najíst?

Kousek od východu ze skal jsou stánky s rychlým občerstvením. Pokud preferujete restaurace, jejich seznam najdete na našem webu v sekci služby - stravování. V restauracích je ale s takto vysokým počtem jedlíků nutná rezervace. Pokud jste si vzali vlastní svačinu, hned za velkým parkovištěm se nachází odpočívadlo s ohništěm. V zimní sezoně si vždy ověřujte provozní dobu restaurací - většina restaurací je otevřená pouze o víkendech.

Co na sebe a s sebou?

Okruh měří 3,5 kilometru a měli byste si na něj vyhradit přibližně 3 hodiny. Doporučujeme si obléct pohodlné sportovní oblečení. Při chladnějším počasí je vhodné vrstvit teplé oblečení. Důležitou součástí jsou kvalitní a pohodlné boty. S sebou do batůžku si vezměte dostatek vody, malou svačinu, případně pláštěnku a sáček na odpadky. Na prohlídkové trase jsou rozmístěné odpadkové koše a budeme moc rádi, pokud všechny odpadky skončí v nich.

Co dalšího můžete navštívit?

Kromě skalního okruhu můžete navštívit zámek Adršpach, na který vede pohádková stezka. Zámek Vás vrátí do dob barona Nádherného, do bývalé přádelní školy, ale poznáte i počátky českého pískovcového lezení. Na zámku si také můžete zahrát únikovou hru, která Vás vtáhne do pohádky natočené v srdci Adršpašských skal - Třetí princ. Pokud chcete jít dál po stopách přírody a něco se dozvědět o místní vegetaci, hned za parkovištěm je Křížový vrch a pod ním vede trasa s naučnou stezkou. Začátek naučné stezky najdete vedle hlavního parkoviště.

Povídání se strážcem přírody

Hned na začátku si můžete popovídat s naším strážcem přírody. Vysvětlí, proč se v národní přírodní rezervaci něco smí a nesmí.  Děti se dozví, že místo skal tu šumělo moře a na otázku kdo vytvořil skalní věže a kaňony, budou hledat odpověď společně.

Infocentrum

Po procházce skalami nezapomeňte na zastavení v našem informačním centru. Můžete zde koupit upomínkové drobnosti, lokální produkty či napsat a odeslat pohled.

Informace pro školní zájezdy

V případě dalších otázek nás neváhejte kontaktovat na +420 731 151 656. Rádi Vám poradíme.

Ke stažení