Časté dotazy

Zajímá vás, jak rezervovat vstupenku do Adršpašských skal? Nebo jestli můžete na skalní okruh vyrazit s kočárkem? Tady najdete všechny odpovědi na nejčastější otázky.

Nachází se v Adršpachu směnárna?

Před výletem do Adršpašských skal doporučujeme vyměnit si cizí měnu na české koruny. Na místě není možné cizí měnou platit. U vstupu do skal je možné platit také kartou. Upozorňujeme ale, že vstupenky na plavbu lodí je možné platit pouze v hotovosti v českých korunách.

V letních měsících je k dispozici směnárna před vstupem do Adršpašských skal u stánků s občerstvením.

Jak se k nám dostanete?

 • AUTEM – Pokud plánujete cestu autem, je potřeba vzít v potaz aktuální dopravní situaci a mít před příjezdem dostatečnou časovou rezervu. Informace o dopravě pravidelně aktualizujeme na webových stránkách a sociálních sítích. Z důvodu omezené kapacity parkoviště také doporučujeme online nákup parkovacího místa. Parkovací lístek platí na celý den (od 7:00 do 21:00 hod). Parkování je pro majitele průkazu ZTP nebo ZTP / P zdarma. V takovém případě není třeba objednávat online parkovací místo. MAPA

 • VLAKEM – Doporučujeme využít cestu vlakem. Železniční zastávka Adršpach se nachází přímo před vstupem do skalního města. Vlaková spojení najdete na IDOS.

 • AUTOBUSEM - Vyzkoušejte cestu autobusem. Autobusová zastávka se nachází cca 250 m od vstupu do skalního města. Autobusová spojení najdete na IDOS.

 • NA KOLE – Cyklostezky vedou přímo k Adršpašskému skalnímu městu. Kola si můžete uschovat v kolárně přímo u vstupu do skal. Prohlídkový okruh je pouze pro pěší.

Co dělat při zadání špatného e-mailu při koupi online vstupenek?

Zavolejte nám do informační centra +420 491 586 012 nebo nám napište na info@adrspasskeskaly.cz. My Vám email opravíme a zašleme Vám online vstupenky na správný email.

Je možné v Adršpašských skalách uskutečnit svatební obřad?

Ano, je to možné za poplatek 3 000 Kč, který zaplatíte v informačním centru u vstupu do skal.

 • Pokud u nás chcete uskutečnit svatební obřad, napište nám email na info@adrspasskeskaly.cz a domluvíme si podrobnosti.
 • Pokud chcete na skalním okruhu uskutečnit svatební fotografování bez obřadu, tak nám nemusíte předem psát. Stačí uhradit poplatek 3 000 Kč na místě v infocentru.

Jaká je délka turistických okruhů?

 • Turistický okruh skalním městem je dlouhý 3,5 km a je veden po zelené značce. K jeho absolvování byste si měli vyhradit cca 2,5 hodiny.
 • Trasa kolem pískovny (modrý okruh) je dlouhá 1,5 km.
 • Žlutá trasa (Vlčí rokle) vedoucí do Teplických skal je dlouhá 3,5 km.
 • Okruh Teplickými skalami vede po modré značce a je dlouhý 6 km.

Je okruh Adršpašskými skalami fyzicky náročný?

Od vstupu do skal k Malému vodopádu (1,3 km) je okruh rovinatý a zcela nenáročný. Při odbočení na Novou partii k vyhlídkám na Milence, Velké Panorama, Starostu a Starostovou či Cukrovarský komín vedou úzké strmé schody. Schodů je na Nové partii cca 850. Tato část okruhu je lehce náročnější. Na celém okruhu skalního města, včetně výstupu k Velkému vodopádu a k jezírku, je schodů cca 1 700.

Kolik stojí vstup pro osoby s platným průkazem ZTP a ZTP / P?

 • Vstupné pro osoby ZTP ve věku od 3 do 15 let je zdarma. 
 • Vstupné pro osoby ZTP / P je zdarma.
 • Doprovod pro majitele průkazu ZTP / P je zdarma.
 • Parkování je pro majitele průkazu ZTP nebo ZTP / P zdarma. V takovém případě není třeba objednávat online parkovací místo.

Je možné objednat plavbu pramicí po Skalním jezírku?

 • Vstupenky na plavbu pramicí po Skalním jezírku je možné koupit pouze na místě a není možná rezervace předem
 • Ceník plavby najdete ZDE
 • Vstupenku je možné platit pouze v českých korunách v hotovosti
 • Lodičky plují pouze v letní sezóně
 • Plavba trvá cca 20 minut 

Je možné si objednat prohlídku skal s průvodcem?

Průvodcovské služby nabízíme od dubna do října a jsou v českém, anglickém a německém jazyce. Průvodce je nutné si předem rezervovat přes rezervační formulář pro školy a skupiny. Případně je možné zeptat se na průvodce na místě, zda je momentálně k dispozici.

Komentovaná prohlídka trvá přibližně hodinu. Začíná se u vstupní brány do skal a pokračuje se po zelené trase až k Malému vodopádu (1,3 km). Cena za poskytnutí služby je 400 Kč. Pro školní zájezdy je cena 200 Kč.

Je na okruhu nějaké občerstvení?

 • Na celém okruhu Adršpašsko-teplických skal žádné občerstvení není.
 • Před vstupem do skal se v letní sezóně nacházejí stánky s rychlým občerstvením.
 • Naše doporučení na restaurace v Adršpachu a okolí najdete ZDE.
 • V informačním centru u vstupu do skal je celoročně dostupný jídelní automat a automat na kávu.

Je v okolí skal bankomat?

Ano, bankomat České spořitelny se nachází v informačním centru přímo u vstupu do skal. Bankomat Monety se nachází v budově Hotel Skalní město naproti centrálnímu parkovišti.

Je možné jít do skal se psem?

Vstup do Adršpašských skal je povolen i Vašim čtyřnohým kamarádům. Vstup pro psa stojí 50 Kč a je třeba ho mít po celou dobu v areálu na vodítku. Na lodičky je psům vstup zakázán.

Je možné jít do areálu s kolem?

Do areálu je ZÁKAZ vjezdu na kole (platí i zákaz vedení kola vedle sebe). Kola je možné ponechat v kolárně u vstupu do skal. Pokud nemáte zámek na kolo, můžete si jej zapůjčit za vratnou kauci 100 Kč v našem informačním centru.

Je prohlídková trasa vhodná pro kočárky?

Trasa je bezbariérová pouze od vstupu do skalního města k Malému vodopádu (cca 1,2 km). Zpátky k východu je třeba se vrátit stejnou cestou. Velká část trasy obsahuje úzké strmé schody, kam není možné se s kočárkem dostat. Doporučujeme si s sebou vzít nosítko. U vstupu do skal Vám na mapě rádi poradíme kudy se vydat.

Co vše je v národní přírodní rezervaci Adršpašské skály zakázané a za co může strážce skal vystavit pokutu?

Zákaz koupání v pískovně nebo na jezírku, kde plují lodičky! Zákaz kouření v celém areálu! Zákaz vstupu podnapilým osobám! Zákaz chození mimo vyznačené stezky! Zákaz vyrývání a malování do skal! Zákaz létání s dronem! Zákaz volného pohybu psů bez vodítka! Zákaz stanování v areálu! Zákaz otevřeného ohně!

Strážce skal má status úřední osoby a při porušení zákona 114/1992 sb. o ochraně přírody a krajiny Vám může udělit pokutu.

Jaké jsou výhody rezervačního systému?

Rezervační systém by měl rozprostřít návštěvnost do celého dne, a tím ulehčit návštěvnosti v nejvytíženějších hodinách (mezi 10 a 14 hodinou). Díky tomu si návštěvníci výlet mnohem více užijí a má to i příznivý dopad na místní přírodu. Rezervační systém také ulehčuje dopravě. 

Platí vstupenka na celý den?

Vstupenku online si zakoupíte na danou hodinu, např. na 8:00, a do skal můžete vejít během hodinového intervalu 8:00 - 9:00. Jakmile vstoupíte na prohlídkový okruh, nejste limitováni časem a vyjít ze skal můžete kdykoliv. Jakmile ze skal vyjdete, Vaše vstupenka přestane platit.

Je možné online vstupenku stornovat?

Vstupenku je možné stornovat nejméně 7 dnů předem. Na email Vám přijde voucher se slevovým kódem v hodnotě Vaší objednávky. Můžete si pak vybrat jiný termín dle svých preferencí a místo platby použijete slevový kód. Voucher má platnost 6 měsíců.

Pokud máte koupenou jak vstupenku, tak parkovné, slevový kód tento stav reflektuje a není možné částku slevy využít jen pro zakoupení vstupenek. Za parkovné je tedy možné objednat pouze parkovné. 

Vstupenky systém také automaticky stornuje v případě mimořádných událostí. Například když dojde k nečekanému uzavření parkoviště nebo prohlídkového okruhu. Pokud se Vás takováto situace dotkne a budete mít zakoupenou online vstupenku, dostanete notifikační zprávu e-mailem. O mimořádnosti se dozvíte i na webových stránkách. Pokud k takové situaci dojde, tak Vám na email přijde voucher v hodnotě Vaší objednávky. Budete si tak moci zarezervovat jiné datum návštěvy.

Probíhá na prohlídkovém okruhu kontrola vstupenek?

Ano, na trase prohlídkového okruhu Adršpašských skal probíhají kontroly vstupenek. Vstupenku je nutné mít s sebou.

Je možné si zakoupit vstupenku i na místě?

Vstupenku je možné nadále koupit i na místě u vstupu do Adršpašských skal. V tomto případě ale hrozí dlouhé čekání ve frontě. Může se také stát, že bude počet vstupenek na danou hodinu či dokonce den už vyprodaný. Návštěvníci si tak budou muset počkat několik hodin nebo přijet až další den.

Je potřeba si koupit online vstupenku i při vstupu do skal z Teplic nad Metují?

Vstupenky do Teplických skal je možné zakoupit jak na místě tak i online a počet vstupenek není nijak omezen. Více informací o online nákupu vstupenek do Teplických skal najdete ZDE.

Vstup z Teplic není propojen s naším rezervačním systémem, a tudíž se vstup do obou skalních měst platí zvlášť. Při projití obou skalních měst přes Vlčí rokli (žlutá trasa), Vám stačí pouze jedna vstupenka. Při výstupu ze skal platnost vstupenky vyprší.

Kde v Adršpachu najdu poštovní schránku?

Poštovní schránka se nachází u vstupu do skalního města na budově TS Adršpach. Druhá poštovní schránka je k dispozici v Horním Adršpachu u budovy České pošty. 

Jak mám postupovat, když chci natáčet / fotit ve skalách s dronem?

Létání s drony je u nás zakázáno. Pohyb dronů ve vzduchu silně ruší některé vzácné druhy ptáků. Zvláště sokoli jsou citliví vůči narušitelům, kteří se pohybují na jaře nad jejich hnízdy. Takové rušení může způsobit opuštění snůšky, predaci mláďat nebo úraz rodičů, kteří se snaží nepřítele zahnat. Nepřirozené zvuky bezpilotních zařízení snižují významně pohodu návštěvníků chráněných území nebo dokonce jejich bezpečnost.

Pokud chcete ve zvláště chráněném území létat s drony, musíte si zažádat o výjimku. Jak postupovat?

 1. Zažádejte si o Oprávnění k provozu ve „specifické“ kategorii u Úřadu pro civilní letectví.
 2. Zažádejte si o výjimku u Správy CHKO Broumovsko.
 3. Povolené žádosti zašlete na email zatloukal@adrspasskeskaly.cz a vyčkejte na potvrzení o výjimce od provozovatele okruhu.

Veškeré dokumenty mějte v den provozování letu s dronem u sebe a na žádost strážce se jimi prokažte.

Podrobná pravidla pro provoz dronů u nás a vzor žádosti naleznete zde.