Důležité upozornění: Máme hodinovou kapacitu návštěvníků. Prosíme, ověřujte dostupnost vstupenek. Nákupem online vstupenky si zajistíte vstup i parkování.  ... více zde

Časté dotazy

Zajímá vás, jak rezervovat vstupenku do Adršpašských skal? Nebo jestli můžete na skalní okruh vyrazit s kočárkem? Tady najdete všechny odpovědi na nejčastější otázky.

Jak se k nám dostanete?

  • AUTEM – Pokud plánujete cestu autem, je potřeba vzít v potaz aktuální dopravní situaci a mít před příjezdem dostatečnou časovou rezervu. Informace o dopravě pravidelně aktualizujeme na webových stránkách a sociálních sítích. Z důvodu omezené kapacity parkoviště také doporučujeme online nákup parkovacího místa. Parkovací lístek platí na celý den (od 7:00 do 21:00 hod).

  • VLAKEM – Doporučujeme využít cestu vlakem. Železniční zastávka Adršpach se nachází přímo před vstupem do skalního města. Vlaková spojení najdete na IDOS.

  • AUTOBUSEM - Vyzkoušejte cestu autobusem. Autobusová zastávka se nachází cca 250 m od vstupu do skalního města. Autobusová spojení najdete na IDOS.

  • NA KOLE – Cyklostezky vedou přímo k Adršpašskému skalnímu městu. Kola si můžete uschovat v kolárně přímo u vstupu do skal. Prohlídkový okruh je pouze pro pěší.

Je možné v Adršpašských skalách uskutečnit svatební obřad?

Ano, je to možné za poplatek 3 000 Kč, který zaplatíte v informačním centru u vstupu do skal.

  • Pokud u nás chcete uskutečnit svatební obřad, napište nám email na info@adrspasskeskaly.cz a domluvíme si podrobnosti.
  • Pokud chcete na skalním okruhu uskutečnit svatební fotografování bez obřadu, tak nám nemusíte předem psát. Stačí uhradit poplatek 3 000 Kč na místě v infocentru.

Je okruh Adršpašskými skalami fyzicky náročný?

Od vstupu do skal k Malému vodopádu, je okruh rovinatý a zcela nenáročný. Při odbočení na Novou partii k vyhlídkám na Milence, Velké Panorama, Starostu a Starostovou či Cukrovarský komín vedou úzké strmé schody. Schodů je na Nové partii cca 850. Tato část okruhu je lehce náročnější. Na celém okruhu skalního města, včetně výstupu k Velkému vodopádu a k jezírku, je schodů cca 1700.

Je okruh vhodný pro vozíčkáře a kočárky?

Na okruhu se nachází spoustu úzkých strmých schodů, proto celý okruh na vozíku nebo s kočárkem projít nelze. Cesta je bezbariérová pouze 1 km od začátku zelené trasy k Malému vodopádu, poté je nutné se stejnou trasou vrátit zpět. Rovinatá je také stezka u Varhan ke Skalní kapli, opět se ale musíte vydat stejnou cestou zpět. Pokud se zastavíte v našem informačním centru, rádi Vám na mapě ukážeme, kudy se vydat.

Když dělám doprovod osobě ZTP/P, platím vstupné?

Držitelé průkazu ZTP/P mají vstup se slevou dle aktuálního ceníku, doprovod ZTP/P má vstup zcela zdarma.

Je potřeba objednávat projížďku pramicí po skalním jezírku?

Objednávka plavby lodičkou není možná. Vstupenky se kupují u kasy pod vstupem na jezírko. Lodičky plují pouze v letní sezóně.

Je možné objednat pro skupiny prohlídku skal s průvodcem?

Průvodcovské služby nabízíme pro skupiny (více než 20 osob) od dubna do října a jsou v českém, anglickém, německém a polském jazyce. Průvodce je nutné si předem rezervovat e-mailem: info@adrspasskeskaly.cz. Komentovaná prohlídka trvá přibližně hodinu. Začíná se u vstupní brány do skal a pokračuje se po zelené trase až k Malému vodopádu (1,3 km). Cena za poskytnutí služby je 400 Kč pro skupiny a 200 Kč pro školní zájezdy.

Je možné na parkovišti u Adršpašských skal parkovat s autobusem?

Ano, na parkovišti mohou parkovat i autobusy. Parkovné je dle aktuálního ceníku.

Kdy je ve skalách nejmenší návštěvnost?

Nejmenší návštěvnost skal je v zimní sezóně. Skály jsou stejně krásné. Už jste viděli zasněžený Adršpach? Pokud se chcete do skal vydat v létě, doporučujeme návštěvu ráno, nejlépe mezi 8 – 9h a nebo odpoledne kolem 15h.

Je na okruhu nějaké občerstvení?

Na celém okruhu Adršpašsko-teplických skal žádné občerstvení není, jedná se o národní přírodní rezervaci. Před vstupem do skal se v letní sezóně nacházejí stánky s rychlým občerstvením a při východu ze skal naleznete restauraci. V obci Adršpach je možné najít další restaurace, viz sekce aktivity a služby.

Je někde u areálu bankomat?

Ano, bankomat Monety, se nachází cca 50 m od vstupu do skal, poblíž parkoviště v budově Hotel Skalní město.

Můžeme do skal se psem?

Do skal se psem vejít můžete, jen musí být po celou dobu v areálu na vodítku.

Můžeme do areálu s kolem?

Do areálu je ZÁKAZ vjezdu na kole (platí i zákaz vedení kola vedle sebe). Kola je možné ponechat v kolárně nebo na vlakovém nádraží, kde si také můžete uschovat Vaše zavazadla. Pokud nemáte zámek na kolo, můžete si jej zapůjčit za vratnou kauci 100 Kč na informačním centru.

Co vše je v národní přírodní rezervaci Adršpašské skály zakázané a za co všechno může strážce skal vystavit pokutu?

Zákaz koupání v pískovně nebo na jezírku, kde plují lodičky! Zákaz kouření v celém areálu! Zákaz vstupu podnapilým osobám! Zákaz chození mimo vyznačené stezky! Zákaz vyrývání a malování do skal! Zákaz létání s dronem! Zákaz volného pohybu psů bez vodítka! Strážce skal má status úřední osoby a při porušení zákona 114/1992 sb. o ochraně přírody a krajiny Vám může udělit pokutu.

Jaká je otevírací doba skalního města?

Máme otevřeno každý den. V zimní sezóně od 8h do 16h (listopad - březen) a v letní sezóně od 8h do 18h (duben – říjen).

Jaké jsou výhody rezervačního systému?

Rezervační systém by měl rozprostřít návštěvnost do celého dne, a tím ulehčit návštěvnosti v nejvytíženějších hodinách. Díky tomu si návštěvníci výlet mnohem více užijí a bude to mít příznivý dopad i na místní přírodu. Dále by měl rezervační systém ulehčit dopravě. Díky novým webovým stránkám a lepší práci na sociálních sítích se zlepší i celková informovanost o aktuálním dění v Adršpachu.

Jak bude vypadat online prodej?

Návštěvníci si koupí vstupenku i parkovací místo online na našich nových webových stránkách. V rezervačním systému bude možné zvolit datum a čas návštěvy skal. Zvolenému termínu bude nutné přizpůsobit plán cesty.

Jak bude vstupenka vypadat?

Každá vstupenka bude obsahovat speciální QR kód, jak pro snadnou kontrolu ve skalním městě, tak i pro otevření vjezdové brány parkoviště pro řidiče. QR kód řidiči namíří na čtecí zařízení před vjezdem na parkoviště.

Bude vstupenka platit celý den?

Vstupenku si návštěvníci zakoupí na určitou hodinu, např. na 8:00, a do skal mohou vejít během hodinového intervalu 8:00 – 9:00. Jakmile návštěvníci vstoupí na prohlídkový okruh, nebudou limitováni časem, za který by bylo nutné prohlídkový okruh projít.

Bude možné online vstupenku stornovat?

Vstupenku bude moci návštěvník stornovat 7 dnů předem. Na email mu přijde voucher se slevovým kódem v hodnotě jeho objednávky, a zákazník si tak bude moci vybrat jiný termín dle svých preferencí. Pokud návštěvník zakoupil jak vstupenku, tak parkovné, v takovém případě slevový kód tento stav reflektuje a nebude možné částku slevy využít jen pro zakoupení vstupenek. Voucher funguje jako nabitý kredit. Lze ho tak využít opakovaně až do výše jeho hodnoty. Slevový kód poté návštěvník zadá při objednání nového termínu své návštěvy.


Vstupenky bude systém také automaticky stornovat v případě mimořádných událostí. Například když dojde k nečekanému uzavření parkoviště nebo prohlídkového okruhu. Návštěvník, kterého se situace dotkne a bude mít zakoupenou online vstupenku nebo vjezd na parkoviště, dostane notifikační zprávu e-mailem. O mimořádnosti se dozví i na webových stránkách. Pokud k takové situaci dojde, tak návštěvníkovi zároveň z rezervačního systému automaticky přijde voucher v hodnotě jeho objednávky. Bude si tak moci zarezervovat jiné datum návštěvy.

Bude na okruhu probíhat kontrola vstupenek?

Ano, na trase prohlídkového okruhu Adršpašských skal probíhají kontroly vstupenek. Vstupenku je nutné mít s sebou.

Co když návštěvníci přijedou a nebudou mít zakoupenou online vstupenku?

Vstupenku bude možné nadále koupit i na místě u vstupu do Adršpašských skal. V tomto případě ale hrozí dlouhé čekání ve frontě. Navíc se může stát, že bude počet vstupenek na danou hodinu či den už vyprodaný. Návštěvníci si tak budou muset počkat několik hodin anebo přijet až další den.

Bude potřeba si koupit online vstupenku i při vstupu do skal z Teplic nad Metují?

V Teplicích nad Metují zůstává momentálně situace stejná jako doposud a vstup z Teplic nebude zatím propojen s chystaným rezervačním systémem. Začali jsme už nicméně jednat s teplickou stranou a v budoucnu by se měl rezervační systém propojit i s Teplicemi nad Metují.

Bude potřeba si koupit online vstupenku i na plavbu po jezírku?

Ne, plavbu po jezírku si návštěvníci koupí přímo pod nástupištěm na lodičky.

Jak se nový rezervační systém dotkne cestovních kanceláří?

Pro cestovní kanceláře je na nových webových stránkách vyhrazena speciální stránka, kde najdete kontaktní údaje jako e-mailovou adresu a telefon pro rezervace. Doporučujeme využít osobní komunikace pro navázání určitých výhodných programů či spolupráce. V další fázi plánujeme online partnerský program, kde by cestovní kanceláře měly svůj profil a svou vlastní správu rezervací.

Co je myšleno online vstupenkou?

Vstupenkou je myšlen poplatek za užití prohlídkového okruhu.