Autem, vlakem, autobusem nebo na kole

Do Adršpachu se snadno dostanete vlakem nebo autobusem. Obě zastávky jsou jen pár minut chůze od vstupu do skalního města. A pokud máte rádi cyklistiku, využijte naše cyklomapy a přijeďte na kole.

Online vstupenky

  • Vybrané datum

  • Dostupné online vstupenky Skalní okruh:

  • Dostupná místa online Parkování:

Nákup
Online vstupenky

Jak k nám pojedete?

  • Pozor, parkoviště bude brzo obsazené, doporučujeme tak jízdu vlakem.

Parkovací plochy

Neparkujte mimo parkoviště, ulehčíte tak naší přírodě

Pro zajištění parkovacího místa je zapotřebí rezervace online. Parkování bez rezervace má velmi omezenou kapacitu a obvykle vyšší cenu.

Doporučení

Doporučujeme si návštěvu naplánovat s dostatečným předstihem, abyste si ji co nejvíce užili. Zkuste využít i cestu vlakem či autobusem. Víte, že vlaková a autobusová zastávka se nachází hned naproti vstupu do skalního města? 

Držitelé platného průkazu ZTP nebo ZTP / P

Majitelé platného průkazu ZTP nebo ZTP / P mají nárok na parkování zdarma. V takovém případě není třeba objednávat online parkovací místo. Po příjezdu na parkoviště, požádejte personál o parkovací lístek a prokažte se platným průkazem ZTP nebo ZTP / P.

Parkovné

1. 7. - 31. 8.
TOP sezóna
1. 4. - 30. 6.
1. 9. - 31. 10.

Hlavní sezona
1. 11. - 31. 3.
Vedlejší sezona
Online Na místě Online Na místě Online Na místě
Osobní automobil, motocykl 180 Kč/den 250 Kč/den 150 Kč/den 200 Kč/den 80 Kč/den 100 Kč/den
Karavan, obytné auto 650 Kč/den 650 Kč/den 450 Kč/den 450 Kč/den 300 Kč/den 300 Kč/den
Autobus Pouze na místě
650 Kč/den Pouze na místě
450 Kč/den Pouze na místě
300 Kč/den
Ztrátový lístek 1000 Kč 
Uvedený ceník parkovného je platný od 7:00 do 21:00 hod. Přes noc v době od 21:00 do 7:00 hod. je uplatněna hodinová sazba za parkovné - 100 Kč / hod.
Parkovací lístek je platný na celý den a je jednorázový.
Majitel platného průkazu ZTP nebo ZTP/P může vozidlo zaparkovat ZDARMA. V takovém případě neobjednávejte online parkovací místo. Po příjezdu na parkoviště požádejte zaměstnance parkoviště o parkovací lístek a prokažte se platným průkazem ZTP nebo ZTP/P.
Ceník je platný od 1.4.2024.

Vlakem

Naplánujte si nezapomenutelnou cestu vlakem bez front i čekání. Trať vede malebným údolím a již z dálky jsou vidět panoramata skal. Víte, že železniční stanice je přímo před vstupem do skalního města?

Mapa cyklotras

Cyklostezky vedou přímo k Adršpašskému skalnímu městu. Kola si návštěvníci mohou uschovat v kolárně přímo u vstupu do skal. Prohlídkový okruh je pouze pro pěší.

Cyklotrasa I.

Cesta se z velké části drží cyklotrasy č. 4036. Povede vás převážně po zpevněných polních a lesních cestách, chvílemi i po silnicích III. třídy. Velká část trasy vede kolem Adršpašsko-teplických skal, a nabídne vám tak krásné výhledy na skalní město a malebnou okolní přírodu. Trasa je středně obtížná, můžete na ni ale vyrazit i s dětmi. Pokud byste si cestu chtěli zkrátit, stačí v Teplicích nasednout na vlak a vrátit se jím do Adršpachu.

Cyklotrasa II.

Tato cyklotrasa je součástí trasy I. Po cyklotrase č. 22 se dostanete z Teplic nad Metují podél skalního města až ke vstupu do Adršpašských skal. Trasa je nenáročná, a můžete tak na ni vyrazit i s dětmi. Po příjezdu do Adršpachu si můžete kolo uschovat v kolárně u vstupu do skalního města a projít si skalní okruh. Nazpátek si můžete cestu zkrátit a do Teplic nad Metují dorazit vlakem.

Cyklotrasa III.

Z Broumova se vydáte přes obce Hejtmánkovice a Jetřichov do Meziměstí, odkud cyklotrasa pokračuje přes hraniční přechod ve Starostíně. Odtud vyrazíte směrem na polský Mieroszów a po 4 kilometrech se na křižovatce dáte doleva na Zdoňov po cyklotrase č. 4020. Za Zdoňovem vás čeká křižovatka, na které odbočíte doprava na Adršpach.

Cyklotrasa IV.

Cyklotrasa začíná v Adršpachu, odkud vyrazíte po cykloturistické trase č. 22 do Teplic nad Metují. Dále se po trase č. 4036 vydáte na Jiráskovy skály a po cyklotrase č. 4003 do Vápenky. Odtud se budete držet trasy č. 4020, která vás dovede až do Adršpachu. Trasa vás povede hlavně po vedlejších silnicích a zpevněných cyklostezkách. Cyklotrasa je středně náročná.

Autobusem

Vyzkoušejte cestu autobusem

Zastávka se nachází cca 250 m od vstupu do skalního města.

Spoje

  • 377 směr -> Broumov
  • 640360 směr -> Police nad Metují
  • 371 směr -> Broumov
  • 360 směr -> Police nad Metují