Autem, vlakem, autobusem nebo na kole

Do Adršpachu se snadno dostanete vlakem nebo autobusem. Obě zastávky jsou jen pár minut chůze od vstupu do skalního města. A pokud máte rádi cyklistiku, využijte naše cyklomapy a přijeďte na kole.

Online vstupenky

  • Vybrané datum

  • Dostupné online vstupenky Skalní okruh:

  • Dostupná místa online Parkování:

Nákup
Online vstupenky

Jak k nám pojedete?

Parkovací plochy

Neparkujte mimo parkoviště, ulehčíte tak naší přírodě

Pro zajištění parkovacího místa je zapotřebí rezervace online. Parkování bez rezervace má velmi omezenou kapacitu a obvykle vyšší cenu.

Doporučení

Doporučujeme si návštěvu naplánovat s dostatečným předstihem, abyste si ji co nejvíce užili. Zkuste využít i cestu vlakem či autobusem. Víte, že vlaková a autobusová zastávka se nachází hned naproti vstupu do skalního města? 

Držitelé platného průkazu ZTP nebo ZTP / P

Majitelé platného průkazu ZTP nebo ZTP / P mají nárok na parkování zdarma. V takovém případě není třeba objednávat online parkovací místo. Po příjezdu na parkoviště, požádejte personál o parkovací lístek a prokažte se platným průkazem ZTP nebo ZTP / P.

Parkovné

1. 7. - 31. 8.
TOP sezóna
1. 4. - 30. 6.
1. 9. - 31. 10.

Hlavní sezona
1. 11. - 31. 3.
Vedlejší sezona
Online Na místě Online Na místě Online Na místě
Osobní automobil, motocykl 180 Kč/den 250 Kč/den 150 Kč/den 200 Kč/den 80 Kč/den 100 Kč/den
Karavan, obytné auto 650 Kč/den 650 Kč/den 450 Kč/den 450 Kč/den 300 Kč/den 300 Kč/den
Autobus Pouze na místě
650 Kč/den Pouze na místě
450 Kč/den Pouze na místě
300 Kč/den
Ztrátový lístek 1000 Kč 
Uvedený ceník parkovného je platný od 7:00 do 21:00 hod. Přes noc v době od 21:00 do 7:00 hod. je uplatněna hodinová sazba za parkovné - 100 Kč / hod.
Parkovací lístek je platný na celý den a je jednorázový.
Majitel platného průkazu ZTP nebo ZTP/P může vozidlo zaparkovat ZDARMA. V takovém případě neobjednávejte online parkovací místo. Po příjezdu na parkoviště požádejte zaměstnance parkoviště o parkovací lístek a prokažte se platným průkazem ZTP nebo ZTP/P.
Ceník je platný od 1.4.2024.

Vlakem

Naplánujte si nezapomenutelnou cestu vlakem bez front i čekání. Trať vede malebným údolím a již z dálky jsou vidět panoramata skal. Víte, že železniční stanice je přímo před vstupem do skalního města?

Mapa cyklotras

Cyklostezky vedou přímo k Adršpašskému skalnímu městu. Kola si návštěvníci mohou uschovat v kolárně přímo u vstupu do skal. Prohlídkový okruh je pouze pro pěší.

Cyklotrasa I.

Cesta se z velké části drží cyklotrasy č. 4036. Povede vás převážně po zpevněných polních a lesních cestách, chvílemi i po silnicích III. třídy. Velká část trasy vede kolem Adršpašsko-teplických skal, a nabídne vám tak krásné výhledy na skalní město a malebnou okolní přírodu. Trasa je středně obtížná, můžete na ni ale vyrazit i s dětmi. Pokud byste si cestu chtěli zkrátit, stačí v Teplicích nasednout na vlak a vrátit se jím do Adršpachu.

Cyklotrasa II.

Tato cyklotrasa je součástí trasy I. Po cyklotrase č. 22 se dostanete z Teplic nad Metují podél skalního města až ke vstupu do Adršpašských skal. Trasa je nenáročná, a můžete tak na ni vyrazit i s dětmi. Po příjezdu do Adršpachu si můžete kolo uschovat v kolárně u vstupu do skalního města a projít si skalní okruh. Nazpátek si můžete cestu zkrátit a do Teplic nad Metují dorazit vlakem.

Cyklotrasa III.

Z Broumova se vydáte přes obce Hejtmánkovice a Jetřichov do Meziměstí, odkud cyklotrasa pokračuje přes hraniční přechod ve Starostíně. Odtud vyrazíte směrem na polský Mieroszów a po 4 kilometrech se na křižovatce dáte doleva na Zdoňov po cyklotrase č. 4020. Za Zdoňovem vás čeká křižovatka, na které odbočíte doprava na Adršpach.

Cyklotrasa IV.

Cyklotrasa začíná v Adršpachu, odkud vyrazíte po cykloturistické trase č. 22 do Teplic nad Metují. Dále se po trase č. 4036 vydáte na Jiráskovy skály a po cyklotrase č. 4003 do Vápenky. Odtud se budete držet trasy č. 4020, která vás dovede až do Adršpachu. Trasa vás povede hlavně po vedlejších silnicích a zpevněných cyklostezkách. Cyklotrasa je středně náročná.

Autobusem

Vyzkoušejte cestu autobusem

Zastávka se nachází cca 250 m od vstupu do skalního města.

Spoje

  • 377 směr -> Broumov
  • 640360 směr -> Police nad Metují
  • 371 směr -> Broumov
  • 360 směr -> Police nad Metují