Vydejte se prozkoumat krásy zámku, který v Adršpachu stojí už stovky let. Zjistíte, jak se žilo za dob barona Nádherného, jak vypadala místní přádelní škola, ale i jaké byly počátky českého pískovcového lezení, které je s Adršpachem neodmyslitelně spjaté.

Co na zámku zažijete

  • Zajímá vás, jak by se žilo v pohádce? Pobavte se s rodinou a přáteli při hraní únikové hry, která vás vtáhne do pohádky Třetí princ. Víte, že se venkovní scény pohádky natáčely v Adršpašsko-teplických skalách? Můžete si je pamatovat jako království diamantových skal.
  • Užijte si zasloužený odpočinek a pochutnejte si na dortu a kávě v útulné zámecké kavárně.
  • Stavte se na jednu z mnoha kulturních a společenských akcí, které se na zámku během roku konají. Když dorazíte v létě, můžete se těšit i na venkovní kino pod širým nebem.

Zámek je otevřený celoročně. Jediným zavíracím dnem je pondělí.

Z historie zámku

Na místě dnešního zámku nejprve stávala tvrz, kterou tady v 15. století založili páni Berkové z Dubé. Na začátku 17. století nechal zámek rozšířit Adam Bohdanecký z Hodkova. Do podoby, v jaké známe zámek dnes, ho přestavil rod Nádherných v roce 1886. Tomuto rodu zámek patřil až do roku 1945, kdy o něj přišel na základě Benešových dekretů.

Zámek sloužil také jako ubytovna pro učně textilního závodu a později i jako archiv. V roce 2013 odkoupila zámek obec Adršpach, pustila se do rekonstrukce a o rok později zpřístupnila zámek poprvé veřejnosti.

Galerie

Mapa