Důležité upozornění: Máme hodinovou kapacitu návštěvníků. Prosíme, ověřujte dostupnost vstupenek. Nákupem online vstupenky si zajistíte vstup i parkování.  ... více zde

Aktuality

Aktuální stav dopravy, nejnovější články, informace z médií či vydané tiskové zprávy. To vše najdete právě tady. Sekci pravidelně aktualizujeme, abyste měli o Adršpašských skalách co nejlepší přehled.

Změna jízdních řádů autobusů

Od 13.6. se v oblasti Machova, Adršpachu a Broumovských stěn mění spoje autobusů na prázdninový režim a výlet po Broumovsku bez auta bude ještě jednodušší.

Linky 360, 361 a 363 budou navíc mezi sebou vzájemně provázány v Polici nad Metují. Bude tedy možné přímo nebo s přestupem cestovat z Machova na Hvězdu, ze Slavného do Adršpachu apod. Pro hosty ubytované v těchto lokalitách se tak rozšíří možnosti výletů bez nutnosti využití vlastního vozu. Na vybraných spojích bude v letním období možné přepravovat jízdní kola (autobus přepraví maximálně 6 kol). Tyto spoje jsou vyznačeny v jízdním řádu.

V rámci úprav bylo myšleno i na místní obyvatele. Z Machova bude nově možné i o víkendech cestovat do zaměstnání, kde práce probíhá v nepřetržitém provozu se střídáním směn v 6 a 18 hodin. Naopak některé velice málo využité spoje či jejich zajížďky budou zrušeny.

Změny ve vedení autobusových linek by měly přinést lepší obsluhu turistických cílů a alespoň částečně eliminovat problémy s individuální automobilovou dopravou v regionu. Zároveň by měly být i ku prospěchu obyvatel dotčených obcí.

Zdroj: Broumovsko.cz

Galerie